25 Nisan 2013 Perşembe

pembe ve gri etek bitti.( mi?)


Herkese iyi akşamlar .. Etekler tam bitmedi ama sizlerle paylaşmak için acele ettim. Pembe olan eteğim keten bir kumaştan . Kloş eteğin bel kısmını geniş keserek  serbest pileler oluşturdum ön ve arka ortasına ve kemer ile tamamladım.


Dikimi oldukça kolay oldu. Bie tek etek ucunun bastırılması kaldı. sarkma olursa diye biraz askıda bırakıp ondan sonra bastıracağım.


  Eteği tek parça arka ortasından dikişli yaptım.

Kumaşım keten bir kumaş ve batikli gibi duruyor ve üzeri resimlerde belli olmamış ama hafif metalik dokusu var ve pırıltılı.

Gri etek ise sipariş bir etek umarım sahibi beğenir. Taşlanmış ipek füme renkli.

Bel kısmından serbest pileler şeklinde yaptım. ve astarladım. Ama dediğim gibi acele ettim resimlemek iç.in agraflarını  dikemedim.


Oldukça dökümlü bir kumaş. Ben her iki eteği de severek diktim umarım sahipleri de beğenir.


Rengi tam olarak bu renk  diğerlerinde biraz daha açık çıkmış.
İki eteğimiz bir arada. Sırada pembe eteğin üzerine çiçekli pembeli keten bir kumaş aldım ve ceket dikmeye çalışacağım.  Kimbilir mayıs ayı dikiş etkinliğin de onu dikerim.

Bir sürü kumaşlar aldım.Rengarenk. Her birini çok beğenerek aldım bakalım neler olacaklar. Şu anda biçtiğim bir mont ve  bir tunik var. Bitince sizlerle paylaşacağım. Eteklerle ilgili yorumlarınızı bekliyorum. hoşçakalın...

2 yorum:

  1. pembe eteğin kumaşı çok güzel görünüyor, modeller de harika olmuş :)


    smrdmr.blogspot.com

    YanıtlaSil