10 Ocak 2014 Cuma

bir yelek bir kalem kutu


herkese iyi akşamlar çok uzun bir aradan sonra nihayet buradayım.
 Ama bu arada boş durmadım. Okul ve diğer çalışmalar sizlerle paylaşımlarımı için Ryı açtı. Üstüne birde gripbal hastalıklar eklenince ... Evde herkes grip tam atlatılmış değil resmen süründürüyor. Ne diyelim  Allah hepimize şifalar versin. 


Evde bulunan yünlerim vardı değerlendiremek için ne yapayım derken bu yelek çıktı ortaya. Yeleğin  gövde kısmı bütün örüldü. Kol oyuntularına gelince ayrı ayrı ördüm ve son olarak kapşonu ördüm.



Ön ortada ve önlerde saç örgüsü var fakat  pek belli olmadı. Ama ben örerken çok keyif alarak ördüm. Kızım da çok beğendi ve severek giyiyor. Sabah okula giderken çektim aceleyle.



Bu da ördüğüm kalem kutusu.  .Sık iğne olarak ördüm. Ön kısmına keçe üzerine işleme yaparak kara tahta işledim ve önüne kalem şeklindeki düğmeleri diktim



Arka kısmına ise yine pembe iple sık iğne bir kalem kutusu daha örüp büyük çıt çıtlarla biribirine monte ettim.

Pembe olanın ön kapağına küçük çıtçıt dikerek kapağı kapattım. Çıtçıtların üzerine ön kısımda ise yine kalem düğmeler diktim.
 
İster ayrı ister birlik nasıl istersen öyle kullan.


Her iki bölümün içini çiçekli kumaş ile astarladım. Biz çok beğendik.  umarım sizde beğenirsiniz. Herkese iyi hafta sonu geçirmesi dileğiyle....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder